Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

W dniu 25 listopada 2016 r. w MGDK w Głogowie Młp. odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod patronatem Burmistrza Głogowa Małopolskiego Pawła Baja. Konkurs miał na celu wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia, przywrócenie zbiorowej pamięci o polskich pieśniach patriotycznych, zachowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny.

Konkurs organizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Głogowie Małopolskim przeznaczony był dla dzieci ze szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej oraz licealistów z gminy Głogów Młp., którzy występowali w dwóch kategoriach:
I kategoria - szkoła podstawowa (soliści i zespoły),
II kategoria - szkoła gimnazjalna i liceum (soliści i zespoły).

Jury w składzie:
Elżbieta Drążek - Barcik - przewodnicząca, wykładowca emisji głosu na Wydziale Muzyki UR, wykonuje muzykę kameralną, nagrania dla II programu Polskiego Radia, muzyki filmowej i teatralnej
Mariola Niziołek - laureatka wielu konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych, zwyciężczyni programu telewizyjnego ,,Szansa na sukces"
Jadwiga Wilczyńska - nauczyciel Szkoły Muzycznej I st. w Głogowie Młp.
przyznało następujące miejsca:

Kategoria I:
1. Kinga Fic - ZS w Pogwizdowie Nowym
2. Julia Świder - ZS w Pogwizdowie Nowym,
2. Mateusz Bajek - ZS w Budach Głogowskich

Wyróżnienie: Franciszek Romanik - ZS w Pogwizdowie Nowym, Oliwia Rak - ZS w Wysokiej Głogowskiej, Katarzyna Hess - ZS w Wysokiej Głogowskiej, zespół 4-osobowy w składzie: Amelia Malinowska, Emilia Penar, Patrycja Ślęzak, Amelia Liśkiewicz - ZS w Głogowie Młp.

Kategoria II:
1. Anna Krzyśko - MGDK w Głogowie Młp.
2. Anna Wepsięć - MGDK w Głogowie Młp. - filia w Wysokiej Głogowskiej
3. Julia Łyczko - MGDK w Głogowie Młp.
4. Anita Sałata - ZS w Głogowie Młp.

Serdecznie gratulujemy.

Pełna galeria zdjęć z konkursu znajduje się na stronie internetowej Ziemi Głogowskiej www.ziemiaglogowska.pl - patrona medialnego konkursu.