Wojewódzki Przegląd Teatrów Jasełkowych

W niedzielę 8. stycznia br. w Miejsko Gminnym Domu Kultury im. Franciszka Kotuli odbył się XXVII Wojewódzki Przegląd Teatrów Jasełkowych.

Od godziny 13.00 do wieczora na sali widowiskowej MGDK zaprezentowało się 8 zespołów. Widzowie mogli obejrzeć początkujących aktorów z Przedszkola z ZS w Wysokiej Głogowskiej i z Pogwizdowa Nowego. Następnie wystąpiły grupy wielopokoleniowe i grupy dorosłych – Amatorska Grupa Teatralna w Jagielle „Debiutanci”, Grupa teatru Niespodziewanego „Antynuda” czyli głogowskie seniorki, Koło Gospodyń Wiejskich z Majdanu Królewskiego w tradycyjnej „Kolędzie z turoniem” i Grupa Teatralno-Kabaretowa „Maskara” z Sieniawy. Kolejno zaprezentowały się grupy teatralne szkolne ze SP w Stykowie, z ZS w Wysokiej Głogowskiej oraz Koło Teatralne z ZS w Przewrotnem.

Podczas finału Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj, podziękował wszystkim artystom, opiekunom grup, organizatorom za zaangażowanie, pielęgnowanie pięknych bożonarodzeniowych polskich tradycji i wspaniałą grę aktorską. Za udział w XXVII Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Jasełkowych wszystkie grupy otrzymały dyplomy i pamiątkowe figurki aniołów.

DSC 0178 DSC 0193

DSC 0232 DSC 0300