Zespół Pieśni i Tańca "Hanka" świętował jubileusz 15 – lecia działalności

W dwa ostatnie dni kwietnia  Zespół Pieśni i Tańca "Hanka" z MGDK im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim świętował jubileusz 15 -lecia działalności artystycznej.

Podczas realizacji dwóch koncertów galowych, prawdziwy kunszt tańca ludowego na scenie zaprezentowało blisko 140 osób. Skoczne polki, żywiołowe krakowiaki, energetyczne tańce rzeszowskie, lubelskie, przeworskie i żywieckie wzbudziły wielki podziw publiczności. Najmłodsi uczestnicy chwycili za serce w jakże wspaniałym prologu i przyśpiewce "Loboga dziewuszki". Absolwenci Zespołu pokazali pełen profesjonalizm i technikę tańca na najwyższym poziomie, prezentując hopaka ukraińskiego, krakowiaka i kujawiaka z oberkiem. Grupa "V" najstarsza wiekiem  zatańczyła dostojnego poloneza i tańce regionalne okraszone dużą dawką ludowych przyśpiewek. Wirujące męskie płaszcze i kolorowe spódnice cudownie prezentowały się na głogowskiej scenie. Tancerzom i grupie wokalnej śpiewającej przyśpiewki z różnych regionów Polski towarzyszyła 18 osobowa kapela.

Gratulacje i podziękowania zespołowi składali: burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, przewodniczący Rady Miejskiej Aleksander Jurek, dyrektor MGDK im. F. Kotuli w Głogowie Młp, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Głogów Małopolski, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących, dyrektor Szkoły Muzycznej w Głogowie Małopolskim, ZERiI z Głogowa Małopolskiego, Aktywna Grupa Twórców oraz delegacje zespołów: ZPiT "Mali Przewrotniacy", ZPiT "Przewrotniacy", ZPiT "Lajkonik", ZPiT "Chabry", ZPiT "Markusy", ZPiT "Mały Łańcut", ZPiT "Rzeszowianka", ZTL "Tradycja", ZPiT "Rudki", ZPiT "Karpaty".

DSC 0625 DSC 0807

DSC 0192 DSC 0662