Odbyły się Gminne Młodzieżowe Zawody Sportowo – Pożarnicze w Pogwizdowie Starym

W niedzielę  21 maja br. na obiektach sportowych „Rajskiej Doliny” w Pogwizdowie Starym odbyły się gminne młodzieżowe zawody sportowo-pożarnicze wg CTIF, w których udział wzięło 14 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.

Po mszy polowej, nastąpił przemarsz pododdziałów pod dowództwem Komendanta Gminnego OSP dh Mariana Bąka, podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu. Następnie meldunek o gotowości do rozpoczęcia zawodów złożył dh Stanisław Zięba. Oficjalnego otwarcia młodzieżowych zawodów dokonał Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj.

Drużyny rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach: ćwiczenie bojowe, musztra i sztafeta pożarnicza. Komisji sędziowskiej przewodniczył mł. bryg. Paweł Szkoła.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

DZIEWCZĘTA:
1. MDP OSP Przewrotne
2. MDP OSP Pogwizdów Stary
3. MDP OSP Hucisko
4. MDP OSP Lipie
5. MDP OSP Styków
6. MDP OSP Głogów Małopolski
7. MDP OSP Wysoka Głogowska

CHŁOPCY:
1. MDP OSP Hucisko
2. MDP OSP Pogwizdów Stary
3. MDP OSP Przewrotne
4. MDP OSP Pogwizdów Nowy
5. MDP OSP  Głogów Małopolski
6. MDP OSP Wysoka Głogowska
7. MDP OSP Budy Głogowskie

W kategorii musztra zwyciężyły dziewczęta  z Przewrotnego i chłopcy z Pogwizdowa Nowego.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale i nagrody pieniężne. Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę podczas zawodów powiatowych 20 czerwca w Górnie. Serdecznie gratulujemy!

dsc 0218 dsc 0236

dsc 0371 dsc 0374