I Podkarpackie Zawody w Ratownictwie Dzieci i Młodzieży

13 sierpnia br. w Harcie odbyły się I Podkarpackie Zawody w Ratownictwie Dzieci i Młodzieży,  mające na celu doskonalenie praktycznych umiejętności  udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie reakcji wobec osób poszkodowanych.

W zmaganiach konkursowych brały udział 3-osobowe zespoły pierwszej pomocy. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci  9-12 lat oraz młodzież 13- 16 lat. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: pisemnego testu i sprawdzianu praktycznego. Wykonanie zadań praktycznych było oceniane przez zawodowych ratowników medycznych. Naszą gminę w zawodach reprezentowała grupa Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Pogwizdów Stary. Modzi adepci okazali się bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wiekowych i stanęli na podium zajmując I miejsca.

Skład drużyn:
I grupa wiekowa - Kacper Dziubek, Jakub Dziubek i Michał Żmuda.
II grupa wiekowa - Agnieszka Borawiak, Paulina Borawiak i Wiktoria Organiściak
Opiekunowie: druhna Magdalena Marszał, druh Krzysztof Dziubek i druh Tomasz Wcisło.

Drużyna MDP z Podwizdowa Starego uhonorowana została również pucharem "Fair Play" ufundowanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie za wzorową postawę. Gratulujemy wspaniałego zwycięstwa.