Zakończono prebudowę przepustu w Wysokiej Głogowskiej

W ubiegłą środę odbyło się oficjalne oddanie mostu nad potokiem Gołębiówka w Wysokiej Głogowskiej, którego przebudowa ruszyła w grudniu 2016 roku.

Drewniany przejazd był mocno zniszczony i wysłużony, a mieszkańcy musieli borykać się z trudnościami w dojeździe do Sokołowianki, Janciówki czy kompleksów leśnych. Łączna wartość inwestycji opiewa na kwotę 67 tys. złotych.

Dzięki wsparciu Nadleśnictwa Głogów Młp., które sfinansowało 80 % kosztów przedsięwzięcia, udało się sprawnie wykonać remont przepustu. Gmina Głogów Młp. przekazała pozostałe środki finansowe, opracowała projekt i prowadziła nadzór nad realizacją inwestycji. Wykonawcą była firma „BUDMAR” Marek Marszał z siedzibą w Rzeszowie.

Do uroczystego otwarcia przystąpili: burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj, zastępca burmistrza Jerzy Komaniecki, Nadleśniczy Nadleśnictwa w Głogowie Młp. Jerzy Chłopek, zastępca Nadleśniczego Anna Bondar - Zabiciel, sekretarz Nadleśnictwa Paweł Dec, oraz pracownicy Urzędu Miejskiego - Bogdan Kocha, Łukasz Grodecki i Piotr Dykiel.

20160113 3 20160113 2

20160113 5 20160113 1