Prace w Domach Ludowych dobiegły końca

Trwają intensywne prace przy remontach domów ludowych na terenie gminy. W Wysokiej Głogowskiej wyremontowana została sala taneczna, jest bardziej funkcjonalna i zyskała nowoczesny wygląd.

Ponadto wymieniono kaloryfery, na filarach i w części frontowej sceny ułożono płytki ceramiczne, poszerzono scenę, a na suficie wykonano nowoczesną aranżację i zamontowano ozdobne lampy. Całe pomieszczenie zostało gruntownie odmalowane. Dom Ludowy w Wysokiej Głogowskiej jest chętnie wynajmowany przez mieszkańców na organizację przyjęć rodzinnych i okolicznościowych.

Zakończył się remont Domu Ludowego w Zabajce i Stykowie. W Zabajce wymieniono drzwi zewnętrzne do budynku, udrożniono przewody wentylacyjne, naprawiono pion kanalizacyjny, a także wyremontowano pomieszczenie gospodarcze. W Stykowie zamontowano wentylator w sali tanecznej, odnowiono korytarz i odmalowano wnętrze budynku. We wrześniu rozpocznie się kompleksowy remont sanitariatów i korytarza na parterze w budynku Domu Ludowego w Lipu.

Wszystkie prace remontowe prowadzone w domach ludowych finansowane są z budżetu gminy i funduszu sołeckiego.

wysoka2 wysoka1

zabajka1 zabajka2