Głogów Młp. w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

W środę 1 marca br. w naszej gminie uczczono Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Główna uroczystość przygotowana przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. odbyła się na skwerze im. Franciszka Litwina.

Przy tablicy upamiętniającej głogowskiego żołnierza niezłomnego kwiaty złożył burmistrz Paweł Baj. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych i jednostek organizacyjnych gminy, uczniowie,  a także samodzielny pluton strzelców w Głogowie Młp.
W dalszej części w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się apel pamięci, podczas którego uczniowie ubrani w stroje związane z okresem okupacji prezentowali sylwetki najbardziej znanych bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego walczyli o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego.

DSC 0017 DSC 0018

DSC 0020 DSC 0036