Obchody 77. rocznicy zbrodni katyńskiej

Odśpiewaniem hymnu państwowego przed obeliskiem ku czci polskich oficerów pomordowanych w Katyniu, Twerze i Charkowie i wprowadzeniem sztandarów rozpoczęły się dziś w naszej gminie uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej.

W następnej kolejności przemówienie wygłosił burmistrz Paweł Baj oraz odczytany został apel pamięci. Uroczystość uświetnił program artystyczny „Tej nocy zgładzono prawdę w katyńskim lesie”, przygotowany przez uczniów ZS w Głogowie Młp., na który złożyły się wiersze i liryczne utwory okolicznościowe.

Kwiaty przed obeliskiem złożyli: przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie Zespołu Szkół w Głogowie Młp., Zespołu Szkół Ogólnokształcących, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej oraz grupa przedszkolna Parafialnego Przedszkola im. Św. Michała Archanioła. Honorową wartę pełnił samodzielny pluton strzelców z Głogowa Młp.

DSC 0057 DSC 0101

DSC 0117 DSC 0159