Uroczyste otwarcie Parafialnego Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego

26 kwietnia w obecności zaproszonych gości, sponsorów i personelu zatrudnionego w placówce Biskup Rzeszowski poświęcił Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy w Głogowie Małopolskim.

Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia kaplicy, której patronem jest św. Wincenty à Paulo – francuski kapłan, organizacji charytatywnych i szpitali. Mszy św. przewodniczył bp Jan Wątroba. Eucharystię koncelebrowali m.in. księża: Stanisław Słowik, Władysław Jagustyn i Piotr Potyrała – dyrektorzy Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Marian Putyra – kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Jaśle oraz ks. Adam Samel – proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Głogowie Małopolskim. Po komunii św. bp Jan Wątroba poświęcił tabernakulum i erygował stacje Drogi Krzyżowej. Po mszy odwiedził pacjentów zakładu.

W uroczystości udział wzięli m.in.: przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, dyrektorzy szkół, sponsorzy oraz personel placówki.

Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy dziś ma już 18 pacjentów, głównie leżących, ale z docelowo z profesjonalnej pomocy skorzystać będzie mogło 40 osób. Jest to placówka dla osób starszych, po ciężkim leczeniu szpitalnym, które w codziennym życiu potrzebują wsparcia z gwarancją całodobowej opieki lekarzy i pielęgniarek. Pacjenci do wyboru mają pokoje dwu-, trzy- i czteroosobowe. Zakład wyposażony jest w nowoczesny sprzęt do rehabilitacji.