Obchody Święta Niepodległości w gminie

Oficjalne obchody Święta Niepodległości w gminie rozpoczęły się w sobotę rano Mszą św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i państwowych oraz liczne grono mieszkańców.

Po Mszy św. w kościele odbył się VII Koncert Niepodległościowy. Program przygotowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. Następnie pod pomnikiem Poległych za Wolność i Niepodległość Ojczyzny odbyła się dalsza część uroczystości w tym przemówienia władz i złożenie wieńców.

Burmistrz Paweł Baj podkreślił w swoim wystąpieniu że "Narodowe Święto Niepodległości to jeden z najradośniejszych dni w roku, kiedy z dumą manifestujemy swoje przywiązanie do tradycji i narodowych wartości. Jest to ważne święto dla wszystkich Polaków i możemy być dumni że Polska po 123 latach zaborów odzyskała wolność i suwerenność".

Hołd tym, dzięki którym po wielu latach niewoli można było budować wolną Polskę oddali także przedstawiciele organizacji katolickich, poczty sztandarowe, uczniowie szkół oraz mieszkańcy gminy. Ceremonia odbyła się w asyście żołnierzy Wojska Polskiego.

DSC 0089 DSC 0082

DSC 0076 DSC 0108