Kolejne ważne wyróżnienie dla Gminy Głogów Młp.

W środę 14 grudnia br. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala, podczas której zaprezentowano ranking „Złota Setka Gmin Podkarpacia 2016”.

Wręczono także statuetki dla najbardziej aktywnych gmin Podkarpacia za wyniki osiągnięte w 2015 r. w trzech kategoriach: gminy miejskie, miejsko-wiejskie oraz wiejskie. Gmina Głogów Młp. zajęła drugie miejsce w kategorii gmina miejsko-wiejska (I miejsce g. Lesko, III miejsce g. Boguchwała), a także otrzymała jako jedyna spośród 159 gmin województwa podkarpackiego wyróżnienie w kategorii Beneficjent Środków Unijnych jako gmina, która najskuteczniej wykorzystuje środki europejskie.

Zwycięzcy Rankingu Złota Setka Gmin Podkarpacia
Gmina miejska:
•    I miejsce Rzeszów,
•    II m. Krosno,
•    III m. Mielec,
Gmina miejsko-wiejska:
•    I miejsce Lesko,
•    II m. Głogów Małopolski,
•    III m. Boguchwała,
Gmina wiejska:
•    I miejsce. Trzebownisko,
•    II m Solina,
•    III m. Dębica

"Tradycyjnie już pokazujemy też najlepsze gminy w kategoriach specjalnych czyli: Turystyczna gmina Podkarpacia, Inwestor roku 2015, Lider pozyskiwania i wykorzystania środków unijnych, Gmina kreator kapitału społecznego oraz Lider globalizacji" - wylicza dr Krzysztof Kaszuba, prezes Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Rzeszowie i współtwórca rankingu.

Zwycięzcy kategorii specjalnych:
•    Turystyczna Gmina Roku - Olszanica,
•    Inwestor Roku - Tryńcza,
•    Beneficjent Środków Unijnych - Głogów Małopolski,
•    Kreator kapitału Społecznego: Lubaczów (gm. wiejska).

Organizatorem konkursu była GC Nowiny, uczestnicy rankingu nie ponosili żadnych kosztów związanych z organizacją rankingu.

20161215 4 20161215 3

201612154 20161215 2