Głogów Młp. znowu zwycięża

Gmina Głogów Małopolski zwyciężyła w rankingu zrównoważonego rozwoju wśród podkarpackich samorządów.

Wyniki rankingu zostały zaprezentowane podczas spotkania z Panią Premier RP Beatą Szydło. Prezentacja rankingu zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego województwa podkarpackiego miała miejsce 4 lutego podczas Ogólnopolskiego Noworocznego Spotkania Samorządów w G2A Arenie w Jasionce.
Ranking zaprezentował prof. Eugeniusz Sobczak z Politechniki Warszawskiej. Badania nad zrównoważonym rozwojem gmin były prowadzone od wielu lat, a wskaźniki na podstawie których został opracowany ranking zostały dobrane w ten sposób aby jak najdokładniej zbadać wielopłaszczyznowy rozwój danej gminy.
Do promowania dobrych praktyk rozwojowych wykorzystywana jest autorska metodyka opracowana przez prof. Eugeniusza Sobczaka. To właśnie on wraz ze swoim zespołem, zaprezentował wyniki badań oraz listę laureatów z Podkarpacia.

Zwycięzcy rankingu w kategorii gmina miejsko-wiejska
1.    Głogów Małopolski
2.    Nowa Dęba
3.    Lesko