Na sesji odbyło się podziękowanie dla Pana Kazimierza Sali długoletniego prezesa GS Samopomoc Chłopska

Podczas majowej sesji Rady Miejskiej w Głogowie Młp. odbyło się podziękowanie dla Pana Kazimierza Sali, który sprawował stanowisko prezesa GS „Samopomoc Chłopska” przez ostatnie 20 lat. Od władz gminy za długoletnią i wytrwałą pracę na rzecz lokalnej społeczności prezes otrzymał medal imienia Krzysztofa Głowy „Zasłużony dla Miasta i Gminy Głogów Małopolski”.

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” działa od 1945 roku. Obecnie zakres działalności Spółdzielni obejmuje handel detaliczny, głównie artykułów spożywczych, produkcję pieczywa i skup złomu. Prowadzi 11 placówek handlowych, w tym 7 samoobsługowych, zmodernizowanych i dostosowanych do wymagań klientów. W bazie magazynowej w Głogowie Młp. prowadzi się sprzedaż węgla, nawozów, pasz oraz artykułów metalowych i budowlanych. Spółdzielnia daje pracę mieszkańcom gminy oraz lokalnym firmom, które wykonują usługi na jej zlecenie. Ciągle unowocześnia sklepy samoobsługowe, utrzymując w nich wysoką jakość obsługi, stabilny poziom cen oraz wysoką jakość produktów, które sprowadza się bezpośrednio od producentów z regionu. Spółdzielnia dba o rozwój piekarni uzupełniając sprzęt i zwiększając asortyment produkcji oraz modernizuje placówki handlowe.

DSC 0009 DSC 0015