Bezpłatne czipowanie psów na terenie Gminy Głogów Młp.

W gminie Głogów Mp. ruszyła akcja bezpłatnego elektronicznego czipowania psów. Elektroniczne znakowanie czworonogów to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca w przypadku zaginięcia zwierzęcia szybkie ustalenie jego właściciela.

Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Czipowanie to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca szybkie ustalenie właściciela zwierzęcia. W chwili jego znalezienia, można specjalnym czytnikiem odczytać numer i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu oraz powiadomić go o odnalezieniu czworonoga. Warunkiem bezpłatnego oznakowania psa jest wypełnienie przez właściciela wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania psa, okazanie dowodu tożsamości, załączenie do wniosku min. 1 aktualnego zdjęcia psa oraz załączenie aktualnego świadectwa szczepienia przeciwko wściekliźnie. Akcja potrwa do końca 2017 roku. W tym okresie możliwe będzie zaczipowanie 200 psów.

Więcej informacji można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego w Głogowie Młp. w godzinach pracy Urzędu i pod numerem telefonu: (17) 85 151 36 lub (17) 85 151 37.

Załącznik- wniosek