Dwadzieścia par małżeńskich z terenu gminy Głogów Małopolski świętowało w minioną niedzielę Złote Gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Uroczystość została poprzedzona mszą św. kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Młp. Następnie wszyscy zgromadzili się w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp., gdzie odbyły się oficjalne uroczystości podczas których Jubilaci zostali uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej dokonał Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj. Jubilatom gratulowali również Zastępca Burmistrza Jerzy Komaniecki, Przewodniczący Rady Miejskiej Aleksander Jurek, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Maria Drzał oraz Sekretarz Gminy Remigiusz Wzorek.

W tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyła rodzina i najbliżsi. Podczas jubileuszu nie zabrakło serdecznych słów, gratulacji i pamiątkowych zdjęć. Uroczystość uświetnił występ grupy tanecznej oraz kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Hanka”. Spotkanie poprowadziła Pani Barbara Bąk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miejskiego w Głogowie Młp.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowały w tym roku następujące pary:

Stanisława i Eugeniusz Pacyna (Przewrotne)
Maria i Władysław Kaczor (Przewrotne)
Stanisława i Stanisław Żmuda (Przewrotne)
Helena i Stanisław Węglowscy (Przewrotne)
Maria i Stanisław Rogala (Wysoka Głogowska)
Emilia i Stanisław Migut (Wysoka Głogowska)
Krystyna i Bronisław Wesół (Wysoka Głogowska)
Maria i Jan Furman (Wysoka Głogowska)
Anna i Stanisław Bazan (Wysoka Głogowska)
Maria i Jan Kielar (Wysoka Głogowska)
Weronika i Adam Chmiel (Budy Głogowskie)