Rozpoczął się nowy rok szkolny w gminie Głogów Młp.

Uczniowie w naszej gminie rozpoczęli rok szkolny. Oficjalna inauguracja odbyła się w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej. W czasie uroczystego apelu, który zgromadził uczniów wszystkich klas i całe grono pedagogiczne, burmistrz Paweł Baj życzył młodzieży wielu sukcesów i jak najlepszych wyników w nauce.

W placówkach podległych gminie uczyć się będzie w rozpoczynającym się właśnie roku szkolnym 1786 dzieci. Najliczniejszymi szkołami są Szkoła Podstawowa w Głogowie Młp., w której funkcjonują aż 44 oddziały, do których uczęszcza 848 dzieci oraz Zespół Szkół w Wysokiej Głog., gdzie uczy się 212 uczniów. Do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. uczęszcza 120 licealistów oraz 45 uczniów gimnazjum dwujęzycznego. Szkoły Podstawowe w gminie przyjęły w swoje szeregi 188 pierwszoklasistów. Utworzono 9 oddziałów klas pierwszych. Gmina zatrudnia 317 nauczycieli, co stanowi prawie 266 etatów.

Początek roku to czas nowych wyzwań i  wytężonej pracy zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, a także wdrożenie w życie nowych reform oświatowych. Nowy rok szkolny jest pierwszym rokiem z nową strukturą szkół. W szkołach podstawowych przybył jeden rocznik – klasa VII – zaś w gimnazjum nie ma I klasy.

DSC 0224 DSC 0280

DSC 0185 DSC 0198