Nowy samochód dla policji

23 listopada br. odbyło się oficjalne przekazanie nowego samochodu dla Komisariatu Policji w Głogowie Młp. Zakup policyjnego samochodu marki Skoda Yeti 4x4 był możliwy m.in. dzięki partycypowaniu w kosztach przez samorząd naszej gminy, gminy Świlcza i Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Uroczystość poświęcenia i przekazania kluczyków do samochodu odbyła się przed budynkiem Komisariatu Policji w Głogowie Młp. W części oficjalnej uczestniczyli: Zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Konrad Wolak, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Mirosław Wośko, Komendant Komisariatu Policji w Głogowie Młp. asp. sztab. Janusz Pustelak, specjalista Pani Ewa Gubernat, zastępca burmistrza Jerzy Komaniecki oraz sekretarz gminy. Uroczystego poświęcenia nowego samochodu dokonał Ksiądz Kapelan Policji Marek Buchman.

Komendant Komisariatu Policji w Głogowie Młp. w swoim wystąpieniu złożył na ręce władz samorządowych podziękowania za udzielone wsparcie finansowe, bez którego zakup wozu byłby niemożliwy. „Tego typu przedsięwzięcia świadczą nie tylko o bardzo dobrze układającej się współpracy samorządów z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Jest to także wyraz dbałości władz gmin o bezpieczeństwo lokalnej społeczności” - powiedział.  Zastępca burmistrza Jerzy Komaniecki życzył policjantom bezpiecznej jazdy i służby. Następnie wszyscy obecni mieli okazję obejrzeć pojazd, który przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa w naszym rejonie.

Zakup samochodu został sfinansowany ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Gminy Głogów Małopolski i Gminy Świlcza, a jego wartość to prawie 80 tys. złotych.

20161123 1 20161123 4

20161123 2 20161123 5