Odbyło się szkolenie dla dzieci w ramach gminnego programu „Bezpieczna droga do szkoły”

W ramach działań edukacyjno-profilaktycznych 25 września br. na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Głogowie Małopolskim pierwszoklasiści z gminnych szkół wzięli udział w spotkaniu, podczas którego zapoznali się z podstawowymi przepisami ruchu drogowego.

Policjanci Komisariatu Policji w Głogowie Młp. oraz straż miejska rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przypomnieli zasady poruszania się po drogach i zwrócili uwagę na to, jak unikać zagrożeń. Najmłodsi otrzymali kilka rad, których należy bezwzględnie przestrzegać przed wejściem na jezdnię, przechodząc przez nią, poruszając się poza terenem zabudowanym pieszo lub na rowerze czy przechodząc przez tory kolejowe. Funkcjonariusze uwrażliwili dzieci, że przejście dla pieszych nie jest miejscem zabawy, a spychanie na jezdnię kolegi lub koleżanki może zakończyć się tragicznie. Dzieci zapoznały się również z podstawowymi znakami drogowym, dzięki którym z większą świadomością będą poruszały się po drogach. Dowiedziały się również, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze, jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Na zakończenie szkolenia każdy uczeń otrzymał pamiątkowy certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu oraz opaski odblaskowe. W gminnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” udział wzięło ponad 200 pierwszoklasistów.

Dofinansowano z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach zadania „Poprawa Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na terenie Gminy Głogów Młp.” realizowanego w ramach programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017.

DSC 0067 DSC 0157

DSC 0080 DSC 0087